[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Мисливська зброя та спорядження.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AndarielДата: П`ятниця, 15.04.2011, 11:36 | Повідомлення # 1
Полковник
Група: Перевірені
Повідомлень: 27
Репутація: 1
Статус: Offline
Вибір рушниці
Мисливець-початківець перш ніж купити рушницю повинен вирішити де, в якій місцевості, на яких звірів та птахів буде полювати. Виходячи з цього, підбирає рушницю. Одноствольна та ще й однозарядна рушниця для по¬лювання менш придатна, бо в разі застрявання дульця гільзи в стволі після пострілу, не можна негайно зробити другий постріл.
Краще купувати рушницю двоствольну, з внутрішніми курками, з стволами свердленими — правий чи нижній з невеликим звуженням, а лівий чи верхній із звуженням до 1 мм біля дульної частини стволів (чоком). Особливу увагу треба звернути на правильність свердлення каналів стволів. Перевірити це як слід у рушниці змащеної маслом, особливо густим, не можна, а тому треба канали витерти, навести їх на вікно чи інше світло і подивитись пильно з казенної, потім з дульної частини в стволи. Рушниця для ходового полювання не повинна бути важкою, бо це втомлює мисливця на полюванні.
Кращими рушницями для всіх угідь України слід вважати двоствольні дробові 12, 16 та 20-го калібрів з внутрішніми курками.
Рушниця повинна мати такі важливі для полювання якості: прикладистість, правильний баланс і посадистість.
Прикладистість — здатність рушниці при скидці її до плеча постійно давати сполучення прицільної лінії рушниці з променем зору, що йде від ока стрільця до точки прицілювання.
Балансом рушниці прийнято вважати розташування центру її ваги відносно казенного зрізу стволів або щитка ствольної коробки при закритій рушниці.
Посадистість — повороткість рушниці при керуванні, яка залежить від балансу.
cool B) cool


Повідомлення відредагував Andariel - П`ятниця, 15.04.2011, 11:37
 
AndarielДата: П`ятниця, 15.04.2011, 11:53 | Повідомлення # 2
Полковник
Група: Перевірені
Повідомлень: 27
Репутація: 1
Статус: Offline
smile smile smile smile smile

Додано (15.04.2011, 11:44)
---------------------------------------------
Зберігання та догляд за рушницею.

Для утримання рушниці в гарному стані необхідні відповідне зберігання та систематичний догляд. Рушницю потрібно чистити після перебування з нею на дощі, подорожей і особливо після стрільби, щоб не залишався в каналах стволів нагар або засвинцювання, бо під ними виникне корозія металу. Нагар можна змити мильною гарячою водою, а засвинцювання зняти металевою щіткою, що нагвинчується на шомпол.
Після протирання стволів та інших металевих частин сухими чистими ганчірками необхідно на шомпол нагвинтити щетинну щітку, змочити її рушничним маслом і пропустити по каналах стволів, одночасно повертаючи шомпол. Закінчивши чистку стволів, промасленою ганчіркою обтирають всі металеві частини. Вичищену рушницю зберігають в сухому місці в чохлі або футлярі. Стволи та ложе вкладають в підчохольники, а потім в чохол або футляр. Підчохольники попереджують проникнення на металеві частини пилу, а в зимовий період зменшують запотівання металевих частин при попаданні рушниці в тепле приміщення з морозу.

Додано (15.04.2011, 11:46)
---------------------------------------------
Мисливські боєприпаси.

До боєприпасів для мисливських рушниць належать: порох, дріб, картеч, кулі, гільзи, капсулі, пижі.
Порох є бездимний і димний. Найбільшою популярністю зараз користується бездимний порох «Сокол». До димних порохів відносяться «Ведмідь», «Олень».
Бездимний порох майже не утворює диму при пострілі і нагару в каналах стволів. Він майже втричі сильніший, ніж димний. При заряджанні патронів бездимним поро¬хом кожний заряд обов’язково треба зважувати на аптекарських вагах. Кожний заряд димного пороху можна відмірювати виваженою міркою.
Димний порох при пострілі дає густий дим, що заважає робити наступний постріл, дуже чутливий до вологи, забруднює канали стволів, дав сильний звук і великий поштовх у плече.
Капсуль є запалювачем порохового заряду. Випускають закритий капсуль «Жевело» для запалювання бездимного пороху та відкритий «Центробой» для запалювання димного пороху.
Дріб (шріт) — шароподібні кульки (суміш свинцю а сурмою) різних діаметрів, які вражають ціль при пострілі. Наша промисловість виробляє дріб чотирнадцяти номерів, а саме: № 10 діаметром 1,75 мм, № 9 діаметром 2 мм і т. д., таким чином діаметр кожного номера дробу різниться на 0,25 мм. Дріб діаметром більш як 5 мм носить назву картечі.
Кулі являють собою монолітні снаряди різних форм і конструкцій, вироблених для стрільби з дробових рушниць: а) кругла, б) Бреннеке, в) Якана, г) турбінного типу «Ідеал» Штендебаха, д) для рушниць з свердловкою «Парадокс», е) куля Майєра. Ці кулі використовуються для стрільби великих звірів на відстані 50—70 м з гладкоствольних дробових рушниць.
Гільзи виготовляються з металу або паперу завдовжки 65 та 70 мм. Металеві гільзи поступаються перед паперовими тим, що мають внутрішній діаметр менший, ніж канали стволів сучасних рушниць, тобто при пострілі снаряд мусить перестроїтись з більшого діаметру на менший, а це призводить до зминання дробу. У металевій гільзі не можна твердо закріпити дробовий пиж, що зменшує початкову швидкість снаряду. Металеві гільзи випускають під капсуль «Центробой», який не завжди добре запалює бездимний порох. Паперові гільзи чутливі до вологи, часто розбухають і не входять у патронник рушниці, але вони забезпечують найкращий бій. Паперові патрони слід пропускати через обтискач.
Пижі бувають повстяні, деревно-волокнисті, пластмасові та картонні. Пижів основному повинні бути каліберні. Призначення їх різне. Пижі, що знаходяться між по¬рохом і дробом, звуться пороховими, всі інші (крім дробових) звуться прокладками і виготовляються з щільного й крихкого картону.

Додано (15.04.2011, 11:52)
---------------------------------------------
Поводження з рушницею та заходи безпеки.

Необхідно пам’ятати і обов’язково виконувати такі основні правила:
не направляти рушницю, навіть незаряджену, в бік людини або тварини;
дома тримати рушницю розрядженою в чохлі або футлярі з спущеними курками;
боєприпаси зберігати окремо і обов’язково під замком;
при переїздах тримати рушницю на колінах у футлярі чи чохлі;
ніколи не витягати зібрану рушницю за стволи з автомашини, човна тощо;
не можна перелазити через загорожу, стрибати через канави із зарядженою рушницею;
на облавних полюваннях не сходити з номера, не розрядивши рушниці;
не вставляти в патронник патрона, що туго входить, і ні в якому разі не застосовувати ударів для цього;
не затикати на полюванні стволів під час дощу або снігу, а носити рушницю краще стволами донизу;
не стріляти по неясно видимій цілі, на шелест в лісі або очереті, а також через голову товариша, особливо знаходячись у човні;
на привалі рушницю слід вішати стволами вниз і теж розрядженою. Коли немає на що повісити, треба покласти на рюкзак, або якусь одежину;
обов’язково розряджати рушницю при підході до місця збору мисливців.
Мисливець мусить виконувати ці основні правила не тільки сам, але й обов’язково вимагати виконання їх від інших мисливців.

Додано (15.04.2011, 11:53)
---------------------------------------------
Екіпіровка та спорядження мисливця.

Одяг мисливця повинен бути чистим, зручним, легким і теплим, не промокати і не пропускати повітря, але добре вентилюватися. Він також повинен бути міцним і підходити за кольором під загальний фон місцевості, на якій провадиться полювання. Корисно мати два костюми: один для осіннього, другий для зимового полювання. Восени, крім костюма, треба мати легку плащ-накидку від дощу.
Коли виходять на полювання пізно восени, то рекомендується одягати теплу білизну і шерстяний светер. Крім того, треба мати байкові онучі, шерстяні шкарпетки та рукавиці.
Довжина мисливської куртки не повинна бути нижче колін, бо це заважатиме під час значних переходів. Бажано, щоб у куртці були нагрудно-бокові кишені з вертикальними розрізами і теплою підкладкою. Застібки на мисливській куртці краще робити на крючках, які пришивають не до матерії куртки, а до гумової тасьми. Така застібка дає можливість одягати додатковий одяг, який не стискував би рухів. Непогано мати в рукавах внутрішні фланелеві манжети на гумовій тасьмі, які захищатимуть від вітру, а також від попадання снігу при падінні.
В зимовий період необхідні широкі хутряні рукавиці на тасьомках, продітих крізь рукава. Брюки слід шити з м’якого сукна, для теплішого періоду — з тонкого, для хо¬лодного — з більш товстого. Зручними є брюки на відстібних гумових помочах і з широким поясом для ременя. Крім бокових кишень, треба робити ще й додаткову. На коліна та задню частину брюк нашивають шкіру (леї). При полюванні по глибокому снігу треба поверх взуття зодягати широкі брюки, тоді сніг не попадатиме в чоботи.
Головні убори. У весняно-літній період — фетровий чи суконний капелюх, в зимовий — шапка-ушанка.

Прикріплення: 8050430.jpg (145.5 Kb)
 
AndarielДата: Вівторок, 26.04.2011, 09:09 | Повідомлення # 3
Полковник
Група: Перевірені
Повідомлень: 27
Репутація: 1
Статус: Offline
SWAROVSKI OPTIK Z4i с классическим 4-кратным увеличением

В своей новой серии Z4i компания SWAROVSKI OPTIK представляет классические оптические прицелы с традиционным 4-кратным увеличением, воплощенные в эргономичном и изящном дизайне. Подсвечиваемые оптические прицелы Z4i дополняют популярные серии Z6, Z5 и Z3 от традиционных тирольских производителей длиннофокусной оптики.


В своей новой серии Z4i с классическим 4-кратным увеличением SWAROVSKI OPTIK предлагает требовательным новичкам, равно как и опытным охотникам, легкие и высокоэффективные прицелы, покоряющие своим совершенством оптики и точностью, а также отличающиеся устойчивым и прочным алюминиевым корпусом. Кроме того, серия Z4i особенно отличается своим высоким светопропусканием, которое чрезвычайно ценно при охоте в условиях рассеянного освещения, а также своей надежной контрастной оптикой с впечатляющей резкостью по краям. Технология HIGH GRID создает маленькую отчетливую световую точку, которая, вместе с четко подсвечиваемой прицельной сеткой на втором уровне, обеспечивает точное прицеливание при дневном свете и в сумерках. Все новые модели Z4i могут, по выбору покупателя, комплектоваться хорошо зарекомендовавшей себя шиной SR от SWAROVSKI OPTIK.

Для охоты загоном - Z4i 1,25-4x24
Для классической охоты загоном охотнику нужен надежный оптический прицел - такой, как новый Z4i 1,25-4x24. Данная модель особенно хорошо подходит для ситуаций, где требуется быстрая реакция и хороший обзор.

Идеально подходит для условий слабой освещенности - Z4i 2,5-10x56
Оптический прицел модели Z4i 2,5-10x56 раскрывает свои достоинства при охоте в условиях недостаточной освещенности. Экипированный 56-миллиметровым объективом, блестящей оптикой с высоким коэффициентом светопропускания и подсвечиваемым прицелом с плавным регулятором яркости, охотник будет особенно хорошо подготовлен к охоте в засаде от сумерек до темноты.

Z4i 3-12x50 - универсальность в применении
Изящный оптический прицел Z4i 3-12x50 оптимально подходит ко всем типам оружия. С 12-кратным увлечением, объективом диаметром 50 мм и его покоряющим совершенством, этот оптический прицел - хороший выбор при самых равных ситуациях на охоте. Универсальный в применении, со световой точкой и устанавливаемой по желанию прицельной маркой, он непревзойденно соответствует всем требованиям к комплексному оптическому прицелу на всем диапазоне расстояний.

Три новые модели Z4i поступят в продажу с сентября 2010 года в избранных пунктах специализированной торговли.

Прикріплення: 3712012.jpg (46.1 Kb)
 
caifДата: П`ятниця, 06.05.2011, 23:28 | Повідомлення # 4
Генерал-полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 27
Репутація: 0
Статус: Offline
ти все пишиш копіюючи з нету, а я тобі кажу шо то всьо фанарь. Бо і рушницю і оптику треба підбирати індивідуально від фізичних потреб власника.
 
AndarielДата: П`ятниця, 06.05.2011, 23:35 | Повідомлення # 5
Полковник
Група: Перевірені
Повідомлень: 27
Репутація: 1
Статус: Offline
Як скажеш!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

HOT VIDEO
...
місячний календар
Погода
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 153
...
Статистика
Фази місяця