Головна » Статті » Корисні статті

Щука зимою.
Особливості підлідного лову щуки

У кожному сучасному чоловікові досі дрімає мисливець, здобувач. Ці первісні інстинкти штовхають успішних громадян, які зуміли в повній мірі реалізувати свій життєвий потенціал, на самі дивні вчинки, цілком справедливо зарахувати до яких можна і підлідну рибалку. Мова в даному випадку йде не про поповнення продовольчих запасів - ту ж саму рибу легко можна купити в будь-якому продуктовому магазині. Завзяті рибалки шукають гострих відчуттів, можливості віч-на-віч зустрітися з хижаком - хіба можна отримати весь «букет» цих найсильніших емоцій, купуючи оброблену рибну тушку у великому супермаркеті?
Серйозним везінням вважається зловити велику щуку - риба це славиться не тільки ненажерливістю, але і хитрістю, обережністю і спритністю. Спіймати в зимовий час даного хижака - завдання не з простих: необхідно не тільки володіти достатнім досвідом рибної ловлі, а й бути витриманим, уважним до всіх дрібниць, знати про всі звички і звички грози водойм.
Що слід знати про щуку? Риба ця водиться в більшості вітчизняних водойм, але найбільші її представники мешкають в північних річках. Рибалки діставали велетнів вагою 15 і більше кілограмів, але старовинні записи стверджують, що вдавалося підняти хижаків, що важили понад три пудів (48 кілограм в сучасному вимірі).
Щука по характеру - хижак-індивідуаліст. Мешкає вона на своїй території, при цьому дорослі і більш великі особини зосереджені ближче до дна (оптимальне місце для цих щук - вузьке русло, що веде у великий затоку з різкими перепадами рельєфу дна), молоді риби полюють в прибережній смузі і на мілководді. Причому молоді хижаки воліють перебувати поблизу заростей очерету, там, де більше корчів. Щука за способом життя - відлюдник. Не варто розраховувати, що в ході риболовлі вам вдасться «нарватися» на зграю цих хижаків. Досвідчені рибалки грамотно підбирають місця облаштування лунок, в результаті чого по закінченні полювання повертаються додому з серйозною здобиччю.
Отже, про що ж потрібно пам'ятати, перш ніж замислюватися зимову підлідний лов щуки? У першу чергу про свою безпеку. Про це вже багато сказано, але зайвий раз варто нагадати: не потрібно виходити на лід, якщо його товщина складає менше 5 см. Крім того, саму рибалку доцільно проводити в періоди міцного ледостоя. З настанням весняного тепла слід відмовитися від подібних екстремальних забав.


Багато рибалки воліють ловити щуку в даний період на зимову жерлицу. Тут діє правило: чим простіше і компактніше обладнання, тим краще. Тим не менш жерлица, використовувана при підлідному лові, дещо відрізняється від літнього варіанту:
- Зусилля, при якому спрацьовує фіксатор, встановлюють не більше 0,1-0,15 КГС;
- У котушки не повинно бути осьового люфта;
- Ідеальна довжина повідка - не менше 25 сантиметрів;
- Котушка при розкручуванні повинна володіти певною енергією гальмування;
- Втулка для котушки виготовляється з фторопласта (даний матеріал володіє відмінними показниками у сфері морозостійкості);
- Стійка для жерлиці також виконується з матеріалів, в меншій мірі примерзали до криги.

Окрему увагу слід приділити конструкції удильника. Верхня його частина повинна бути м'якою і пружною - це дозволить не тільки витягти хижака з лунки, а й запобігти обрив снастей. Волосінь для підлідного лову щуки вибирають діаметром не менше 0,4 мм. Хижака доцільно ловити на живця. Важко дати однозначну пораду з приводу вибору живності для приманки, найчастіше щуку ловлять на йоржа, окуня, плотву, підлящика, піскаря.

Як вже було сказано вище, дана риба належить до уважних і обережних мешканців водойми. Вона прекрасно бачить і чує рибалок, у зв'язку з чим полювання на хижака доцільно проводити без зайвого шуму. Підсікати щуку при спрацьовуванні фіксатора жерлиці також слід з дотриманням певних вимог. Дивлячись на амплітуду руху волосіні, можна судити про рухах, скоєних щукою по відношенню до живцеві. Підсічку виробляють тоді, коли велетень заковтнув наживку, а гачок максимально глибоко проник в його пащу. Витягати щуку з лунки потрібно рухами швидкими, але рівномірними. Зайва квапливість може привести до виходу з ладу снастей, розриву волосіні. Пам'ятати потрібно і про те, що щука пручається до останнього, максимальні зусилля по своєму звільненню хижак робить при підйомі його з лунки. Досвідчені рибалки завжди тримають по близькості невеликий багор, який допоможе їм отримати довгоочікувану видобуток на сушу. Як правило, показником майстерності серед азартних рибалок є саме те, яку щуку максимального розміру і ваги виловив той чи інший «зимовий мисливець»
Категорія: Корисні статті | Додав: caif (04.02.2012)
Переглядів: 1158 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
HOT VIDEO
...
місячний календар
Погода
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 153
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Фази місяця