Час лову коропа.
Ловля карпа виробляється практично цілий рік. Клювання починається ранньою весною, коли сходить лід, і риба відновлює сили після тривалого посту. Цей клювання називають преднерестовий жором. У цей період сазан йде на свіжий струмінь, а короп у стоячих водоймах рухається на мілині до торішніх заростях жорсткої рослинності, де шукає корм. У цей момент молоді, невеликі екземпляри обмежуватися дрібними безхребетними, що починає проростати зеленню і детритом. Великі риби до цього меню додають ще й малька, і всяку дрібну, необережно підпливти до них рибу. Після нересту коропа близько двох тижнів риба млява і випадки лову її рідкісні. З прогріванням води відпочив короп починає клювати і бере все літо, до глибокої осені. Особливо активний короп на світанках. Глибокої ночі велика риба виходить годуватися на мілині. Короп у цей час може виявитися так близько біля берега, що спостерігає його з ліхтариком рибалка може побачити на власні очі його могутню спину. Були випадки, коли риби у пошуках корму, який вони добували з глинистого і стрімчастого берега, підходили майже впритул до берега, на відстань в півметра-метр. Тут короп тримається години три-чотири.
З настанням ранку, тільки-но небо починає сіріти, він знову забирається в своє важкодоступне притулок, в якому його не дістати ніякої снастю. Навіть спійманий на шнур, але встиг потрапити сюди короп може піти від вудильника, хоча зовсім немає гарантії, що він спасеться. Звичайно йому вдається намотати волосінь на яку-небудь кріплення, начебто затопленого дерева, і він, трапляється, так і гине, не зійшовши з волосіні, довго утримуваний гачком на одному місці. Щоб цього не сталося, західні вудильники застосовують легко скидаються оснащення і гачки без борідок. У цьому випадку у коропа є шанс позбутися від смертельної пастки. Після нічного і ранкового моціону короп зовсім не налаштований поститися до наступної ночі. Якщо його яма знаходиться на досить великій глибині, а виходи з неї на глибинах у 5-6 м, то він може тут клювати протягом усього світлового дня. Таким чином, ловити його можна також цілодобово, що, звичайно, не означає, що він ловиться невтомно ....
Просто потрібно мати на увазі, що, готуючи місця для лову коропа, доглядають як місце для вудіння на світанках, так і те, де ловити належить днем. Причому слід особливо зазначити, що чутки про те, що великий короп ловиться тільки до десятої години ранку, є всього лише чутками. Карпа можна ловити в будь-який час. На добре пригодованому місці він буває регулярно, в тому числі і в денні години.
Зимова ловля коропа можливо тільки на зимувальних ямах. Для вітчизняного вудильника це поки більшою мірою екзотика, хоча європейські рибалки давно ловлять кар-па круглий рік.
Додано (12.04.2011, 16:20)
---------------------------------------------
Чим харчується короп?
Їсть короп практично все, що їдять прісноводні риби, і ростуть при такій нерозбірливості досить швидко. Починаючи з дрібних безхребетних і фітопланктону, поступово включають до раціону все більш крупні об'єкти. І до зрілості стають здатними ковтати раків і перловіц цілком, перемелюючи їх глотковими зубами. 
Додано (12.04.2011, 16:24)
---------------------------------------------
Як і де шукати коропа?
Зазвичай стоянку великих коропів легко виявити - перед тим як вирушати на годівлю, вони галасливо викидаються на поверхню, над своїми житлами, донними ямами. Ці стоянки знаходяться не тільки на найбільших глибинах даного водоймища, а й обов'язково по сусідству з якою-небудь кріпленням. І короп, і сазан - великі любителі місць міцних, закоряженних, що вселяють всякому вудильники жах одним свої виглядом. Затоплені дерева, що стирчать із дна показуючи коріння та гіля , ями з заваленим камінням дном - все це їх пристановища.
Додано (12.04.2011, 16:42)
---------------------------------------------
Бойлы домашнього готування.
Багато починаючі карпятники, пішовши з головою в технічні тонкощі сучасного коропового лову, забувають часом про головну складову успіху – невеликих кульках-бойлах, закріплених на гачку за допомогою “волосся “. Саме вони повинні спокусити коропа на поклевку. Тому тема нашої сьогоднішньої розмови з учасником чемпіонату світу з лову коропа 2000 року Едуардом Сидоровым – технологія виготовлення бойлов у домашніх умовах. Від того, наскільки привабливими здадуться ці кулі вибагливим коропам, залежить підсумок усього лову. Жодна сучасна котушка, жоден, навіть самий чуйний, електронний сигналізатор, ніякий хитромудрий монтаж не допоможуть, якщо бойл не робить особливого враження на толстопузого гурмана
Едуард, скажи, а що змушує тебе ловити на бойлы, коли існує маса інших, традиційних і куди більш доступних насадок: хробаків, опарышей, мяса черепашки, тесту і т.д.?
Дійсно, усі ці насадки здатні часом викликати коропа на поклевку, але погано те, що подібними ласощами може заволодіти будь-яка інша мирна риба, що живе у водоймі. Я використовую бойлы в тому випадку, коли прагну бути впевненим, що після заброса насадка на моєму гачку не буде відразу обгризена підоспілим дрібязком, а дочекається того, для кого вона призначала, – великого коропа. Але навіть у тих водоймах, де живе переважно короп, великі бойлы дозволяють “селекционировать” потенційний видобуток, орієнтуватися на піймання саме трофейних екземплярів. Крім того, бойл прекрасно тримається на гачку й дозволяє робити дуже потужні далекі забросы. Очутившись на дні, він залишається привабливим для коропа протягом багатьох годин, а іноді – до доби, чого не скажеш, наприклад, про опарыше або тесті. І, нарешті, харчова цінність “правильного” бойла найбільше повно відповідає кормовим потребам коропа, а риба, як відомо, – не дурна
Що б ти порадив починаючим карпятникам – купувати готові бойлы в магазині або катати їхньому самому?
Поки що я не зустрічав на прилавках наших рибальських магазинів бойлов від провідних виробників – і це в Москві. Думаю, щось же саме – і в інших російських містах. Тому якщо немає можливості регулярно купувати бойлы за рубежем, залишається засукати рукава й накатати їх вручну. Але тільки не розраховуйте особливо заощадити – гарні бойлы вимагають використання тільки якісних інгредієнтів. Я зовсім не прагну віджахнути починаючих рибалок, які, читаючи ці рядки, вирішують для себе, чи коштує обзаводитися снастями для сучасного коропового лову, але із власного досвіду знаю: заощадив на бойлах – забудь про коропів!
Що з устаткування буде потрібно для домашнього виготовлення бойлов?
Відразу обмовлюся, що перелік необхідного залежить від обсягів виробництва й фантазії рибалки. Існують професійні пристосування, які суттєво прискорюють процес, але вони коштують пристойних грошей. Серед них фірмові столи для розкочування бойлов, кращі з яких проводяться в Англії. Вони дозволяють скачувати за раз до 100 кульок і більш, надійні й довговічні, але коштують близько 400 фунтів
Є, звичайно, моделі багато простіше, які обійдуться доларів в 15-20, їх продуктивність і термін служби трохи менше. Здобуваючи таку недорогу дошку, стежите, щоб канавки верхньої й нижньої частин точно збігалися, утворюючи рівні циліндричні стовбури. Заповнений тестом пневмопистолет (такими користуються в автосервісах для закладки густого змащення в агрегати автомобілів), підключений до потужного автокомпрессору, дозволяє швидко формувати акуратні, рівні ковбаски. Але це задоволення теж коштує грошей
Потужний электротестомес також послужить добру службу й заощадить час, ну й, нарешті, ідеальний агрегат для варіння – простора фритюрниця із залізною сіткою. Як бачиш, спецоборудования вистачає, але ж ніхто не забороняє катати кульки вручну або просто нарізати кубики з розкатаного качалкою тесту. Квадратні бойлы, як не дивно, на гачку нітрохи не гірше круглих, не годяться вони лише для пригодовувань.
